‚Państwo Islamskie: rewolucyjne zagrożenie dla Polski i Wielkiej Brytanii’: wykład prof. Aleksandra Głogowskiego 23.06.2016

The Jagiellonian Club in London we wspópracy z PON UJ serdecznie zaprasza na wykład prof. Aleksandra Głogowskiego pt.: ‚ISIS rewolucyjne zagrożenie dla Wielkiej Brytanii i świata’. Wykład odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.30 w Ognisku Polskim.

Aleksander Głogowski – politolog, doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Strategii Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Stypendysta School of Oriental and African Studies w Londynie, oraz Institute of Strategic Studies w Islamabadzie. Wykładał na Uniwersytecie Wileńskim. Należy między innymi do Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i Royal Society for Asian Affairs (Wielka Brytania). Zajmuje się problematyką polityki zagranicznej i wewnętrznej Pakistanu, oraz instytucjami bezpieczeństwa w II Rzeczpospolitej Polskiej. Autor licznych publikacji i artykułów naukowych, między innymi monografii: ‚Af-Pak. Znaczenie pogranicza afgańsko-pakistańskiego dla bezpieczeństwa regionalnego w latach 1947-2011’ (2012), ‚Pakistan. Historia i współczesność’ (2011), ‚Polskie orły nad Himalajami’ (2011), ‚Policja Państwowa i inne instytucje bezpieczeństwa na Wileńszczyźnie w latach 1918-1939’ (2015)

Wstęp wolny