Wykład Jagielloński dra Antoniego Libery

W najbliższą sobotę, 7 grudnia, odbędzie się kolejny Wykład Jagielloński, który wygłosi dr Antoni Libera, znany pisarz, tłumacz i reżyser. Wykład zatytułowany jest: Być sobą – co to znaczy? O dwóch słynnych sztukach Samuela Becketta.

Najbardziej znana powieść pisarza, „Madame” (1998), osiągnęła łączny nakład ponad 100 tysięcy egzemplarzy, została przełożona na 20 języków i znalazła się w finale IMPAC Dublin Literary Award w 2002 r.

Antoni Libera jest również znawcą twórczości Samuela Becketta. W swoim wykładzie skupi się głównie na dwóch jego dramatach, które w 1989 r. reżyserował w Anglii: „Katastrofie” (dedykowanej Vaclavowi Havlowi) oraz „Ostatniej taśmie”. Wykład będzie ilustrowany fragmentami inscenizacji obu utworów, zarejestrowanych na video. Po wystąpieniu przewidziana jest dyskusja. Będzie też można nabyć najnowsze książki autora i uzyskać autograf.

Wykład jest organizowany we współpracy ze Związkiem Pisarzy Polskich na Obczyźnie. Po spotkaniu zapraszamy na kieliszek wina.

Na wykład zapraszamy w sobotę, 7 grudnia, o godzinie 19.00 do sali multimedialnej PON UJ, na czwartym piętrze w budynku POSK-u na Hammersmith, 238 -246 King Street, London W6 0RF.

Uczestnictwo jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszego potwierdzenia. Chętnych prosimy o kontakt z Krzysztofem Piskorskim mailowo: krzysztof.piskorski@uj.edu.pl albo telefonicznie: (+44) 777 664 66 81.