Już w ten weekend ujawnią kulisy pracy w mediach

Mówi się, że to media rządzą współczesnym światem. W weekend 14-15 grudnia popularni polscy dziennikarze – Marek Zając oraz Jan Wróbel poprowadzą w Polskim Ośrodku Naukowym UJ w Londynie całodniowe zajęcia, podczas których ujawnią kulisy swojej pracy w mediach i podzielą ze słuchaczami wiedzą na temat dziennikarstwa.

Polski Ośrodek Naukowy UJ w Londynie organizuje w najbliższy weekend kolejne już warsztaty poświęcone dziennikarstwu – tym razem z tak znamienitymi gośćmi jak Jan Wróbel – jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów i publicystów, współpracujący między innymi z telewizją TVN, tygodnikiem Wprost, czy radiem TOK FM, oraz Marek Zając – dziennikarz współpracujący z TVP, znany m.in. z porannych programów kulturalnych.

Udział w warsztatach może wziąć każdy, kto interesuje się tematyką współczesnych mediów i chciałby rozwinąć praktyczne umiejętności dziennikarskie pod okiem doświadczonych i popularnych ekspertów.

„Wywiad, czyli sztuka poruszania wyobraźni” – pod takim tematem rozpoczną się pierwsze, sobotnie zajęcia, które prowadzi Marek Zając. W ich trakcie padną odpowiedzi na pytania o to, jak i czym przykuć uwagę odbiorców, jak dziennikarze budzą w czytelnikach i widzach emocje oraz jak prowadzić wywiad, by wszyscy chcieli go słuchać. Warsztaty potrwają z przerwami od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Dzień później, Jan Wróbel opowiadać będzie o mechanizmach funkcjonowania współczesnych gazet, roli mediów tradycyjnych i o tym, jak na ostateczny kształt materiału dziennikarskiego wpływa wybrany temat oraz jego bohaterowie. Zajęcia pt. „Temat i ludzie” odbędą się w niedzielę, 15 grudnia, w godz. 10.00-16.30.

Aby wziąć udział w warsztatach i zapoznać się z warunkami uczestnictwa w nich, wystarczy zgłosić się do 12 grudnia (czwartek) pod adresem pon.studia@uj.edu.pl. Koszt udziału w warsztatach: 50 GBP za 2 dni zajęć.