Program

Pułapki emigracyjnej tożsamości (30 września)

Czy bywa, że czujesz się przygnębiona, zdezorientowana, niedopasowana do otoczenia, w którym przyszło Ci żyć? Czy czujesz się czasami jak pięciolatka porzucona na ulicy, gdzie znajome otoczenie przekształca się w złowrogi gąszcz pułapek? Stres, jakiego doświadcza wielu emigrantów może przybrać ostrą formę zwaną również szokiem kulturowym, który przypomina depresje i wywołuje problemy zdrowotne. Ten warsztat uświadomi Ci, co stanowi największe zagrożenie dla emigranta i nauczy jak sobie radzić ze stresem.

Myśl jak kobieta sukcesu (2 października)

Nasze myślenie i przekonania są jednym z wyznaczników sukcesu, gdyż wpływają na decyzje i kroki, które podejmujemy. Podczas tego warsztatu dowiesz się jak myślą ludzie sukcesu. Będziesz też miała okazję wykorzystać tę wiedzę w praktyce do realizacji swojego celu.

Jak negocjować z własnym dzieckiem? (7 października)

Pamiętasz jeszcze czasy swojego dzieciństwa? Czy po otrzymaniu „sprawiedliwej” kary zdarzyło Ci się kiedykolwiek zamknąć w swoim pokoju i w milczeniu robić rachunek sumienia? Nie? Założę się, że (tak jak ja) planowałaś zemstę  Dowiedz się jak dzieci postrzegają świat i dlaczego tak trudno wyegzekwować u nich posłuszeństwo. Naucz się negocjować z własnym dzieckiem.

Poczuj się jak mistrzyni w swojej profesji (9 października)

Czy zastanawiałaś się kiedyś co wyróżnia mistrza od pozostałych uczestników gry? To sztuka panowania nad emocjami. Ten warsztat pokaże Ci, co zrobić abyś i Ty z łatwością potrafiła stawić czoła wyzwaniom, które stoją na drodze do osiągnięcia Twoich celów.

Rozwijamy skrzydła kariery (14 października)

Czy nagła utrata pracy jest naprawdę gorsza niż obserwowanie realizujących się zawodowo koleżanek, podczas gdy Ty siedzisz w domu i na przemian załadowujesz i rozładowujesz zmywarki, pralki i inne cudowne zdobycze cywilizacji? Może już kiedyś pracowałaś, ale po urodzeniu dzieci nie jesteś pewna, czy Twoje kwalifikacje zawodowe mogą się jeszcze na coś przydać? Może pragniesz czegoś innego, ale po prostu się boisz? Zobacz, co cię powstrzymuje i zacznij działać.

Pewność siebie w relacjach zawodowych (16 października)

Czy wiesz, że to jak postrzegamy innych ma często wpływ na to jak się czujemy w ich towarzystwie? Ten warsztat pokaże Ci co zrobić, aby podnieść swoją pewność siebie w kontaktach z innymi i budować korzystne relacje międzyludzkie.

Jak fotografować własne dzieci? Warsztat fotograficzny (21 października)

Nie ma nic gorszego niż aparat cyfrowy wypełniony tysiącem nudnych zdjęć, zwłaszcza jeśli zrobili je znajomi i oczekują, że będziemy je podziwiać. Naucz się kilku podstawowych trików profesjonalnej fotografii i zachwyć znajomych zdjęciami swojego dziecka.

Co robić, żeby nie być bezradnym? Kurs pierwszej pomocy dla mam (23 października)

Zajęcia poprowadzi ratownik medyczny, który będzie miał za zadanie nauczyć mamy jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach.