Program

Stereotypy w naszym społeczeństwie (2/10/14)

W świadomości wielu cudzoziemców funkcjonuje obraz Polski jako biednego komunistycznego kraju, krainy wiecznych mrozów, gdzie białe niedźwiedzie przechadzają się po ulicach. Na mapie geopolitycznej obcokrajowca Polska znajduje się bardziej na wschód niż wynika z jej faktycznego położenia, w samym sercu Środkowej Europy

‘’Polak Polakowi wilkiem’’ – Stereotypy o Polsce i Polakach wynikają z wielu czynników, doświadczeń, niewiedzy o nas i naszym kraju. W popularnych przesądach jak w krzywym zwierciadle odbija się karykaturalny obraz Polaka, bardzo daleki od rzeczywistości. Nie lubimy siebie nawzajem zamiast leczyć się na obczyźnie. Dowiedz się, jak łamać stereotypy!

Asertywność – każdy ma te cechę (9/10/14)

Asertywność jest umiejętnością wyrażania swoich uczuć w jasny sposób, bronienie swoich praw nie czując przy tym dyskomfortu jednocześnie respektując prawa i potrzeby innych ludzi. Nauka asertywności w dużej mierze polega na ustaleniu wyraźnych, osobistych granic i granic, których nie wolno przekroczyć ludziom, z którymi się komunikujemy, na co dzień.. Odnajdziesz inspirację do zmian oraz wyznaczania i realizacji celów.

Skuteczna komunikacja – 16.10

Aby nasza komunikacja była skuteczna, powinniśmy zwrócić uwagę na trzy umiejętności: umiejętność mówienia, umiejętność słuchania i opanowanie mowy ciała. Zapraszamy na nasze warsztaty! Pokażemy Ci, jak stosować komunikat ‘’Ja’’ i jakie przynosi to korzyści szczególnie w życiu rodzinnym.

Kobieta sukcesu – (23 października)

Jeśli od dawna myślisz o tym, żeby otworzyć własny biznes, ale dotąd niewiele w tym kierunku zrobiłaś… Jeśli czujesz, że własna firma to coś idealnego dla Ciebie, ale nie wiesz jak ruszyć z miejsca… Jeśli brakuje Ci wiary w to, że możesz osiągnąć sukces i chcesz nareszcie odważyć się na pierwszy krok…Zapraszamy na warsztaty! Nasz gość opowie Ci, jak pogodzić zżycie rodzinne z zawodowym!

Walka ze stresem – (6 listopada)

Stres jest jedną z najczęstszych dolegliwości współczesnego świata. Jeśli jest mocno nasilony, można spokojnie nazwać go chorobą. W dzisiejszych czasach stres staje się chorobą cywilizacyjną i dotyka przede wszystkim mieszkańców wysoko rozwiniętych krajów, którzy żyją w pośpiechu i biorą na siebie za dużo zadań. Choć istnieje coś takiego jak stres motywujący, to dużo częściej walka ze stresem jest walką o zdrowie. Jeśli uda się tobie trafnie rozpoznać wszystkie przyczyny stresu w swoim życiu; usunąć te, które się da; zwalczać skutki tych, których nie można uniknąć; z pewnością staniesz się osobą bardziej pogodną i przyjazną dla innych, nawet w trudnej sytuacji życiowej i w trudnych czasach.

Co wywołuje agresje u dziecka? – dlaczego dziecko mnie bije? (13 listopada)

Przyczyną powstawania zachowań agresywnych jest naśladowanie obserwowanych zachowań. Z wielu eksperymentów psychologicznych wynika, że agresja jest formą zachowania, którą dzieci (a szczególnie chłopcy) naśladują o wiele chętniej niż inne typy zachowań. Największe szanse stania się modelem mają osoby znaczące dla dziecka: rodzice, starsze rodzeństwo, a także inne osoby posiadające autorytet i znaczenie w oczach dziecka. Dowiedz się jak dzieci postrzegają świat i dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób.

Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem – (20 listopada)

Mamy spędzające dużo czasu ze swoimi pociechami po jakimś czasie zachodzą w głowę w co jeszcze mogą się pobawić , czego nowego nauczyć swojego smyka. Na pomoc przychodzi nam mnóstwo blogów specjalizujących się w opisywaniu zabawek wykonywanych samodzielnie (czyli propagujących ideę DIY – Do it yourself czyli zrób to sam).Dla rodziców uczestniczących w wykładzie, będzie to również czas na poznanie innych rodziców, integrację i wymianę doświadczeń na temat dzieci i ich startu edukacyjnego. Najważniejsze, by dobrać zabawy do wieku dziecka. Dla dziecka nawet to, co według dorosłego nie jest zabawą, przynosi frajdę. Na warsztatach dowiesz się, co sprawia dziecku przyjemność

Zabawa integracyjna (27 listopada)

Podsumowanie zajęć – jakie narzędzia wykorzystasz i co się zmieniło w Twoim życiu od czasu, kiedy wzięłaś udział w naszych zajęciach. Feedback i dyskusje o tym, jak zżyje się nam na emigracji i co dają nam takie spotkania. Wspólne wyjście na plac zabaw, zdjęcia, rozdanie dyplomów uczestnictwa w warsztatach. Wspólny posiłek.