Konferencja o polskich naukowcach w UK

30 listopada 2013 r. zapraszamy na konferencję zatytułowaną „Czy humanistyka ma narodowość? Polscy naukowcy w Wielkiej Brytanii”. Tym razem odbędzie się ona w wyjątkowym miejscu, jakim jest School of Slavonic and East European Studies, UCL.

W imieniu dyrektora SSEES, prof. Slavo Radoševicia, konferencję otworzy prof. Richard Butterwick-Pawlikowski, natomiast wykład otwierający wygłosi dr Anne White z Department of Politics, Languages and International Studies, University of Bath.

W pierwszej części konferencji prof. Arkady Rzegocki przedstawi raport dotyczący potrzeb edukacyjnych Polaków w Wielkiej Brytanii, będący rezultatem programu badawczego przeprowadzonego przez PON UJ w mijającym roku. W części popołudniowej odbędzie się dyskusja pt. „Polityka naukowa w działaniu. Przypadek polski”.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników naukowych oraz polskich i brytyjskich studentów – mówi prof. Arkady Rzegocki. – Wierzę, że będzie to dobra okazja do poważnej debaty o polskiej nauce na Wyspach, a także o edukacji skrojonej na miarę potrzeb mieszkających tam Polaków – dodaje.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: krzysztof.piskorski@uj.edu.pl

Program Konferencji